Pytania i odpowiedzi

Pochłaniacze Metylan STOP WILGOCI

Jakie są przyczyny nadmiaru wilgoci w domu?

W czasie takich czynności jak gotowanie, prysznic lub kąpieli, pocenie się podczas snu lub ćwiczeń - przeciętna rodzina produkuje dziennie do 12 litrów wody w postaci pary wodnej. Powietrze nasyca się wodą jedynie do pewnego stopnia, następnie wilgoć zaczyna się skraplać, szczególnie na zimnych powierzchniach (takich jak okna czy źle ocieplone ściany) lub meblach. Wilgoć może pojawić się wszędzie i negatywnie wpływać na panujący w domu klimat.

Jak rozpoznać, że mam problem z nadmiarem wilgoci?

Skroplona para wodna zbiera się w zimnych miejscach, na przykład na oknach, w nieogrzewanych pomieszczeniach lub na źle ocieplonych ścianach. Skraplanie się na oknach i ścianach to pierwsza oznaka nadmiaru wilgoci, która może powodować uczucie zimna. Jeżeli w porę nie rozwiąże się problemu nadmiernej wilgoci w domu, grozi to konsekwencjami dla zdrowia, między innymi zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia związanych z wilgocią alergii. Szkody wywołane nadmierną wilgocią to:

  • Rozwój pleśni i mokre plamy na ścianach
  • Łuszczenie się farb i odchodzenie tapet
  • Zapach stęchlizny
  • Skraplanie się wilgoci na oknach i ścianach
  • Przebarwienia na ubraniach i skórzanych obiciach
Jak działają pochłaniacze wilgoci i zapachów Metylan STOP WILGOCI?

Metylan STOP WILGOCI to nie wymagający zasilania pochłaniacz wilgoci. Ultraaktywne kryształy soli w tabletkach PowerTAB i AERO 360o pochłaniają nadmiar wilgoci z powietrza, a następnie zamieniają zebraną wilgoć w roztwór soli, który zbiera się w pojemniku pochłaniacza. Jednocześnie specjalnie w tym celu opatentowana technologia neutralizuje nieprzyjemny zapach. Proces pochłaniania rozpoczyna się od razu po złożeniu urządzenia i umieszczeniu rozpakowanej z folii tabletki PowerTAB lub AERO 360o w przeznaczonym na nią miejscu. W miarę działania tabletka stopniowo redukuje swą objętość, dopóki nie rozpuści się całkowicie. Wtedy należy pozbyć się płynu ze zbiornika i umieścić w urządzeniu nową tabletkę. Pochłaniacz Metylan STOP WILGOCI nie wymaga zasilania elektrycznego ani wyrzucania wymiennych torebek. To przyjazne dla środowiska rozwiązanie do walki z nadmierną wilgocią!

Jak właściwie dobrać pochłaniacz wilgoci z oferty Metylan STOP Wilgoci?

Wszystkie pochłaniacze Metylan STOP Wilgoci funkcjonują w oparciu o skuteczny, unikalny system tabletek wymiennych 2w1.Zależnie od rozmiaru pomieszczenia, Metylan STOP Wilgoci oferuje dopasowane rozwiązania. Pochłaniacz Metylan STOP Wilgoci 300 g jest doskonały dla powierzchni do 25 m3 lub 10 m2. Składa się z nowoczesnego urządzenia z tabletkami wymiennymi – 300g dostępnymi w 3 różnych wariantach: neutralna PowerTAB 2w1, o delikatnym wiosennym aromacie oraz lawendowa PowerTAB 3w1.

Do pomieszczeń do 50m3 lub 20m2 polecamy pochłaniacz wilgoci Metylan STOP Wilgoci AERO 360°. AERO 360° to o 40% większa skuteczność pochłaniania wilgoci oraz przykrych zapachów*.

*w porównaniu do standardowego pochłaniacza firmy HenkelGdzie mogę stosować pochłaniacz Metylan STOP WILGOCI?

Metylan STOP WILGOCI może być stosowany w każdym pomieszczeniu twojego domu. Optymalizując wilgotność zapewnia idealny klimat zarówno w łazienkach, kuchniach, piwnicach, garażach, sypialniach oraz salonach. Nie wymaga zasilania - może służyć także w przyczepach kampingowych, na łodziach lub w domkach letniskowych. Wybierz produkt odpowiedni do rozmiaru twojego pomieszczenia.

Gdzie należy umieścić pochłaniacz Metylan STOP WILGOCI?

Dla uzyskania najlepszego efektu należy umieścić Metylan STOP WILGOCI w odległości co najmniej 10 cm od ścian. Umożliwi to odpowiedni przepływ powietrza wokół urządzenia.

Pochłaniacz AERO 360o ma unikatowe zabezpieczenie przeciw przypadkowemu rozlaniu płynu - należy jednak trzymać pochłaniacz wilgoci z dala od dzieci i zwierząt. Nie należy trzymać urządzenia w pobliżu źródeł ciepła.

Jak szybko zaczyna działać pochłaniacz Metylan STOP Wilgoci oraz na jaki czas wystarcza jedna tabletka?

Tabletka wymienna Metylan STOP Wilgoci AERO 360° zaczyna działać bezpośrednio po wyjęciu z folii zabezpieczającej. Pierwsza kropla pojawia się w przeciągu 12 godzin, w zależności od poziomu wilgotności oraz temperatury panującej w pomieszczeniu. Tabletka Metylan STOP Wilgoci AERO 360° starcza na okres około 3 miesięcy w pomieszczeniu do  50 m(20 m2). Ciągłe stosowanie produktów Metylan STOP Wilgoci zapewnia komfort i zdrowie w Twoim domu.

Co wyróżnia produkty Metylan STOP System?

Metylan STOP System to kompleksowa oferta produktów stworzonych z myślą o utrzymaniu komfortowej oraz zdrowej atmosfery w domu. Pochłaniacze wilgoci zapewniają optymalną atmosferę redukując nadmierną wilgoć i zapobiegając jej negatywnym skutkom. Dzięki zastosowaniu unikatowych tabletek wymiennych 2w1 dodatkowo pochłaniają przykre zapachy. W ofercie dostępne są również tabletki z delikatnym aromatem.

Płyny czyszczące STOP Pleśni oraz STOP Grzybom pozwalają na pozbycie się uciążliwych skutków wilgoci w postaci plam pleśni czy innych nalotów. Dodatkowo STOP Pleśni działa dezynfekująco i polecany jest do stosowania w celu zapobiegania rozwojowi pleśni czy drobnoustrojów, zwłaszcza w miejscach stale narażonych na kontakt z wodą (łazienki, kuchnie, baseny).

 

Gdzie mogę kupić produkty Metylan STOP SYSTEM?

Aby uzyskać informację o dostępności produktów Metylan STOP SYSTEM w Twojej okolicy przejdź do linku Dystrybutorzy.

Czy pochłaniacz Metylan STOP WILGOCI wymaga zasilania?

Nie, pochłaniacz Metylan STOP WILGOCI nie wymaga zasilania. Dzięki ultraaktywnym kryształkom soli w tabletkach AERO 360o i PowerTAB 2w1 pochłaniacz Metylan STOP WILGOCI redukuje nadmiar wilgoci z powietrza i zmienia go w roztwór soli. Pochłaniacz Metylan STOP WILGOCI nie wymaga ani zasilania, ani usuwania zużytych torebek. To przyjazne środowisku rozwiązanie zapewniające optymalny klimat w Twoim domu!

Saszetki Metylan STOP WILGOCI

Jak pozbyć się zapachu stęchlizny?

Stęchły zapach w zamkniętych pomieszczeniach często jest następstwem panującej w domu wilgoci. By poprawić atmosferę w swoich pokojach i zwalczyć konsekwencje nadmiaru wilgoci polecamy produkty Metylan STOP WILGOCI.

Do małych powierzchni, takich jak szafki i stojaki na buty, torby sportowe czy bagażniki, idealne są Saszetki Metylan STOP WILGOCI. Zwalczają wilgoć, jednocześnie uwalniając przyjemny zapach.
 
Dla pomieszczeń o powierzchni do 25 m3 (10 m2) polecamy stosowanie pochłaniaczy wilgoci i przykrych zapachów z serii Metylan STOP WILGOCI.
Jak zwalczyć nadmiar wilgoci na bardzo małych przestrzeniach, takich jak szafki, stojaki na buty, torby sportowe, samochody, etc.?

Dla małych powierzchni, takich jak szafki, buty i stojaki na buty, torby sportowe czy samochody idealne są Saszetki Metylan STOP WILGOCI. Zwalczają wilgoć jednocześnie uwalniając przyjemny zapach lawendy.

Jak działają Saszetki Metylan STOP WILGOCI?

Saszetki Metylan STOP WILGOCI to torebki pochłaniające wilgoć, niewymagające użycia żadnego dodatkowego urządzenia. Zastosowanie nowej technologii z ultraaktywnymi kryształami soli w saszetkach, pozwala na redukowanie nadmiaru wilgoci, umożliwiając utrzymanie świeżego zapachu lawendowego. Wystarczy wyjąć saszetkę z opakowania i umieścić (białą stroną do góry) w wybranym miejscu. Nie należy jej zakrywać!

Nagromadzony w saszetce nadmiar wilgoci zamienia się w żel. Bezpieczne opakowanie nie pozwala na wydostawanie się nagromadzonej wilgoci na zewnątrz. Regularne stosowanie saszetek pozwala na zredukowanie poziomu wilgoci, chroniąc tkaniny przed wilgocią oraz uciążliwym zapachem. Saszetka Metylan STOP WILGOCI zaczyna działać natychmiast. Kiedy zawartość torebki całkowicie przekształci się w żel, saszetkę należy zastąpić nową.
Czy potrzebuję urządzenia pochłaniającego wilgoć do stosowania Saszetek Metylan STOP WILGOCI?

Nie, Saszetki Metylan STOP WILGOCI to samowystarczalne torebki pochłaniające wilgoć, niewymagające żadnego dodatkowego urządzenia. Wystarczy wyjąć saszetkę z opakowania i umieścić (białą stroną do góry) w wybranym miejscu. Nie zakrywać! Mini Saszetka Metylan STOP WILGOCI zaczyna działać natychmiast. Kiedy zawartość torebki całkowicie przekształci się w żel, saszetkę należy zastąpić nową.

Czy Saszetki Metylan STOP WILGOCI są bezpieczne w użyciu?

Tak, saszetka wykonana jest z oddychającego materiału, który pozwala na absorpcję nadmiaru wilgoci, zapobiegając wyciekaniu wody oraz jakimkolwiek zaciekom czy mokrym plamom na posiadanych przedmiotach.

Metylan STOP PLEŚNI

Jak usuwać plamy pleśni w domu?

Metylan STOP PLEŚNI usuwa pleśń, bakterie i brud z płytek ceramicznych, cementu i silikonowych uszczelnień, dezynfekuje spryskane powierzchnie.

Jaki rodzaj zabrudzeń i bakterii usuwa Metylan STOP PLEŚNI?

Metylan STOP PLEŚNI to dezynfekujący preparat w spray'u, usuwający pleśń, zabrudzenia, drobnoustroje. Zawarty w nim związek chloru skutecznie zwalcza większość zanieczyszczeń biologicznych i usuwa zabrudzenia.

Ile czasu potrzeba, by preparat Metylan STOP PLEŚNI zaczął działać?

Metylan STOP PLEŚNI sprzedawany jest w formie gotowej do użycia i można go aplikować bezpośrednio z butelki ze spryskiwaczem.

Należy spryskać preparatem zainfekowane powierzchnie z odległości 3-5 cm, odczekać 5-10 minut i za pomocą ściereczki bądź szczotki oczyścić powierzchnie z osadu. W razie potrzeby, czynność powtórzyć. Resztki preparatu usunąć za pomocą czystej wody.
Na jakich rodzajach powierzchni można stosować preparat Metylan STOP PLEŚNI?

Metylan STOP PLEŚNI nadaje się do różnego typu materiałów, szczególnie ścian, spoin, płytek ceramicznych, cementu itp. Szczególnie dobrze czyści zabrudzone i pokryte pleśnią spoiny i fugi w łazienkach. Produkt może być użyty na każdą, pokrytą pleśnią powierzchnię, tzn.: w łazienkach, prysznicach, basenach, piwnicach, kuchniach, na ścianach, sufitach, podłogach, tarasach itp. Czyszczone powierzchnie powinny być suche oraz wolne od kurzu, tłuszczu i oleju.

Jakiego rodzaju produktem jest Metylan STOP PLEŚNI?

Metylan STOP PLEŚNI to bardzo skuteczny produkt typu biocydowego, zawierającego chlor (płynu dezynfekującego wybrane obszary). Przy użyciu biocydów powinno się zachować ostrożność. Należy zapoznać się z etykietą i opisem produktu a także nie używać go w połączeniu z innymi środkami czyszczącymi, np. z preparatami do czyszczenia toalet lub odkamieniaczami! Inaczej może wytworzyć niebezpieczne gazy (chlor gazowy). Nie używać preparatu na delikatnych metalach.

Metylan STOP GRZYBOM

Masz problem z grzybem, który pojawia się na parapecie, przy oknie lub na ścianie?

Zastosuj Metylan STOP GRZYBOM, który służy do zwalczania grzybów pleśniowych oraz zielonych nalotów. Niszczy je skutecznie nie powodując zagrożenia dla ludzi i środowiska. Może być używany wewnątrz i na zewnątrz budynków, na takich podłożach jak: powłoki malarskie, tynki, beton itp.

Czy mogę mieć w domu problem z grzybem?

Grzyby pleśniowe dominują głównie w środowisku zewnętrznym. Z uwagi na wysoką szczelność pomieszczeń, występują coraz częściej wewnątrz budynków. Kolonizują zazwyczaj zawilgocone i zakurzone ściany oraz okolice okien i parapetów. W przypadku wysokiego stężenia zarodników stanowią zagrożenie dla alergików.

Jak przygotować podłoże przed użyciem środka grzybobójczego?

Najpierw należy ustalić przyczynę powstawania grzyba pleśniowego itp. oraz usunąć źródło zawilgocenia! Metylan STOP Grzybom może być stosowany na suchych, oczyszczonych podłożach. Szczotkami, bez użycia wody, należy oczyścić podłoże z brudu i pyłu. Istniejące pleśnie, porosty, glony i mchy trzeba usunąć drucianymi szczotkami tak dokładnie, jak tylko jest to możliwe.

Jak stosować Metylan STOP GRZYBOM?

Preparat nanosić przed gruntowaniem podłoża. Opakowanie posiada spryskiwacz umożliwiający łatwą aplikację. Preparatem Metylan STOP Grzybom należy spryskać zaatakowane miejsca. Po naniesieniu trzeba odczekać od 8 do 10 godzin, a następnie można przystąpić do gruntowania, tynkowania itp. Narzędzia po pracy należy umyć wodą.

Czy masz pytania dotyczące wpływu wilgoci na Twoje zdrowie lub na temat produktów Metylan STOP SYSTEM? Przyślij je nam. Jeśli podasz swój adres e-mail, wyślemy odpowiedź bezpośrednio do Ciebie.

Zadaj pytanie
Afpral

Ponad 80 milionów ludzi w Europie cierpi na jakąś formę alergii.

Alergia to coraz poważniejszy problem dotykający ludzi w codziennym życiu. Wpływa na jakość życia danej osoby i jej rodziny we wszystkich aspektach.

Działanie pochłaniacza wilgoci firmy Henkel jest rekomendowane przez AFPRAL na podstawie badań przeprowadzonych we Francji wśród 23 rodzin, których członkowie cierpią na alergie. Poprzez zmniejszenie poziomu wilgotności w powietrzu pochłaniacz wilgoci firmy Henkel powoduje poprawę samopoczucia u osób cierpiących na alergie wywołane rozwojem pleśni i roztoczy. Nie działa, gdy redukcja wysokiego poziomu wilgoci wymaga zmian konstrukcyjnych pomieszczeń.

AFPRAL, Francuskie Stowarzyszenie Zapobiegania Alergii, poleca użycie produktu Metylan STOP WILGOCI.

Więcej szczegółów na www.allergies.afpral.fr

AFPRAL* jest organizacją przynależną do EFA** i połączoną z wieloma lokalnymi organizacjami na rzecz zapobiegania alergiom. Członkostwo w EFA obejmuje większą część krajów Unii Europejskiej, jak na przykład Austrię, Belgię, Bułgarię, Czechy, Danię, Finlandię, Francję, Niemcy, Grecję, Irlandię, Włochy, Litwę, Luksemburg, Holandię, Norwegię, Portugalię, Słowację, Szwecję, Szwajcarię i Wielką Brytanię.

W organizacjach EFA zrzeszonych jest ponad 400 tys. członków i pacjentów.

* Francuskie Stowarzyszenie Zapobiegania Alergii, członek EFA (Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Pacjentów Cierpiących na Alergie i Choroby Dróg Oddechowych).

** Europejska Federacja Stowarzyszeń Pacjentów Cierpiących na Alergie i Choroby Dróg Oddechowych

More

Metylan STOP SYSTEM

Więcej informacji o serii Metylan STOP
SYSTEM

Jak stosować

produkty Pomożemy Ci zadbać o komfort i zdrowie Twoje i Twoich bliskich.

Polecane

przez AFPRAL AFPRAL poleca stosowanie
produktów z serii Metylan STOP WILGOCI